طراحی نما با هزینه کم

طراحی نما با هزینه کم

طراحی نما با هزینه کم


به پوسته و ظاهری که از بیرون یک ساختمان مشخص است.

طراحی نما با هزینه کم . همگان در مواجه با ساختمان ، نخست از هر چیزی آن را مشاهده می نمایند ، نما می گویند . نما را می توان بیانگر هویت یک ساختمان دانست . چرا که با توجه به کاربرد و عملکردی که ساختمان دارد طراحی می شود .

در روند طراحی آن نکات دیگری مانند :

  • فرهنگ شهر و منطقه
  • وضعیت اقتصادی خانواده و منطقه
  • اقلیم شهر و شرایط اجتماعی
طراحی نما با هزینه کم


بازسازی نما


بازسازی مجموعه فعالیت هایی می باشد که با انجام آن ها می توان یک ساختمان را تعمیر کرد و همچنین تغییر داد . برای انجام این گونه فعالیت ها نیاز است که در ابتدا به شناخت آسیب ها و ایراداتی که بر ساختمان وارد شده است روی بیاورید . خود این آسیب ها به چند دسته تقسیم می شوند . گاهی یکسری از آسیب ها فقط ظاهری می باشند و از نظر زیبایی شناسی روی ساختمان تاثیر می گذارند.

برای شناسایی هر یک از این ایرادات و آسیب ها نیاز است که هر چند سال یکبار ساختمان خود را مورد بررسی قرار دهید . چرا که ممکن است خطرناک باشد و حتی جان افراد را هم به خطر بیاندازد . این کار در حل مشکلات ساختمان را رفع کرده و به عمر آن می افزاید و آن را زیباتر از قبل میکند .

روش های مختلف برای بازسازی یک نما یا ساختمان :


با توجه به میزان آسیبی که یک نما دیده است روش های مختلفی وجود دارد . گاهی نیاز به بازسازی کلی و بعضی موارد فقط قسمت های آسیب دیده و گاهی هم نیاز به ایجاد تغییرات می باشد فقط .


ترمیم


ترمیم وقتی نیاز می شود که تمامی نما دچار آسیب نشده باشد . با کمک مهندسین و متخصصین این زمینه به رفع آن ها می پردازید .


تعویض


بعضی اوقات هم به دلیل کهنگی و گذر زمان نیازمند تعویض کامل می شود. در این زمان نیز می توان با کمک مهندسین عملیات بازسازی را شروع کرد .


نوسازی


در بعضی وقت ها هم کارفرما علاقمند به تغییر نما می شود . در این هنگام می توان با عملیات بازسازی تغییراتی در نما ایجاد نمود و آن را مانند یک نما مدرن ، جدید و امروزی نشان داد .

نکات مورد توجه در بازسازی نما :


معماری و سبک رای نمای خانه ها و ساختمان هایی که در آن محله و منطقه وجود دارند .
کاربری و عملکردی که ساختمان مد نظر دارا می باشد .
بودجه ی کارفرما و مقدار هزینه ای که می تواند برای بازسازی نما بکند .
نوع سازه و همچنین اسکلتی که ساختمان از آن تشکیل شده است .
نوع نمای اولیه و قدیمی ساختمان که نیازمند بازسازی می باشد .

دلایل مختلف برای بازسازی نما از زبان شرکت معماری اسا ساخت:


اجرای طرح های جدید


با گذشت سال ها سبک ها و شیوه های جدیدی و متریال های گوناگونی پدید آمده اند . به همین دلیل ممکن است یک ساختمان که در چندین سال گذشته ساخته شده باشد دیگر دارای نمایی قدیمی باشد و هم از نظر زیبایی شناسی و هم از نظر اقتصادی روی ساختمان تاثیر بگذارد . به همین بنا به خواست و سلیقه ی صاحب ساختمان می توان عملیات بازسازی را شروع کرده و با استفاده از شیوه ها و متریال های نوین ، نمایی جدید و زیبا را برای ساختمان طراحی نمود .

طراحی نما با هزینه کم


رفع ایرادات و آسیب ها


ساختمان پس از گذشت چند سال دچار ایراداتی خواهند شد . از جمله ی این ایرادات و آسیب ها می توان به:

نور خورشید

باران و برف

دیگر عوامل جوی ایجاد می شود اشاره نمود .

این مشکلات می توانند فقط ظاهری باشند و روی زیبایی و هم خطرناک باشند و باعث افتادن مصالح از روی نما شوند . باید این ایرادات را شناسایی کرده و با کمک مهندسین در شرکت معماری به رفع آن ها روی بیاورید .از آنجایی که نمای یک ساختمان اولین چیزی است که افراد با آن مواجه باشد. و نشانگر درون آن نیز می باشد نیاز است که زیبا و جدید باشد .

بازسازی نما با هزینه ی کم از زبان شرکت معماری اسا ساخت :


استفاده از متریال های ارزان قیمت


اگر بخواهید هزینه ها زیاد نشود می توانید از متریال های ارزان قیمت استفاده کنید . ولی باید حواستان باشد که این کار نیاز به مهندس و متخصص دارد تا بتواند مصالح با کیفیت و کم هزینه را انتخاب کنند. با طرح های جدید و نوین یکی کنند و نمایی زیبا و مدرن و جذاب را به شما تحویل دهند .

بازسازی نما می تواند در انواع سبک های:

کلاسیک گرفته تا نما مدرن و مینیمال صورت بگیرد .


استفاده از متریال های باقی مانده به صورت نوین


گاهی هنگام تغییر و بازسازی نما مجبور به برکنار کردن نمای سابق می شوید اما با کمی هوشمندی می توانید با کمترین آسیب مصالح قدیمی را از روی ساختمان برداشته و از آن دسته مصالح و عناصری که می توان به نمای جدید استفاده کرد ، استفاده نمایید .

logo

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر …

ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *